Hakkımızda

amblem5

PETAD, Psikolojik Eğitim, Terapi ve Araştırma Derneğinin temelleri 1999 Marmara Depremi sonrası bu afette görev almış uzmanların oluşturduğu Türk Psikolojik Travma Akademisi platformu ile 2000 yılında atılmıştır. Bu sivil inisiyatifin yıllar içinde 5,000’ni aşan takipçi sayısına ulaşması 2011 yılında çoğunluğu, uzman, öğrenci ve yeni mezunlardan oluşan bir grup idealist psikoloğun 5253 sayılı Dernekler Kanunu uyarınca PETAD’ı  merkezi İstanbul’da olan bir örgüt olarak resmileştirmesiyle sonuçlanmıştır.

 

Başta ağırlıklı olarak travma ve aile psikolojisi üzerine odaklanan derneğe daha sonra, sosyologlar, psikolojik danışmanlar, hemşireler , hekimler ve rehber öğretmenler katılmak suretiyle kurumun katılımcı ve hizmet yelpazesini genişletmişlerdir.

 

PETAD’ın amblemi her zaman güneş ışığına yönelen, estetik dışında insanlar ve diğer canlılara pek çok endüstriyel yararlar sağlayan Ayçiçeğidir. Amblemin içinde yer alan Latince  “Ex Umbra, Ad Solem” ibaresi Türkçe’de “Aydınlığa Yönel!” anlamı taşımaktadır

 

PETAD sağladığı kaliteli ve ekonomik hizmetlere tüm ihtiyacı olanları ve destek vermek isteyenleri

 

“Sen de Katıl!!” sloganıyla davet eder.